کتاب من گاهی دروغ می گویم

Sometimes I lie
  • 10 % تخفیف
    58,000 | 52,200 تومان

  • موجود
  • انتشارات: قطره قطره
    نویسنده:
کد کتاب : 11932
مترجم :
شابک : 978-6222010393
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 390
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 6 بهمن

گاهی دروغ می گویم
Sometimes I lie
کد کتاب : 16119
مترجم :
شابک : 978-6008537953
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 334
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 6 بهمن

معرفی کتاب من گاهی دروغ می گویم اثر آلیس فینی

وقتی امیر روی تخت بیمارستان بیدار می شود، مدتی طول می کشد تا به وضعیت خود پی ببرد؛ او در کماست. امبر نمی داند چه اتفاقی افتاده است؛ گرچه تصورات مبهمی دارد. این رمان تریلر روانشناختی در حد فاصل زمانی که راوی از کار افتاده است، هفته پیش از تصادف و مجموعه ای از خاطرات دوران کودکی بیست سال قبل می گذرد. با این سه زاویه دید متفاوت سوالی مطرح می شود: آیا چیزی واقعا دروغ است حتی اگر باور داشته باشی عین حقیقت است؟ این رمان همه این مولفه ها را دارد؛ دروغگویی بیمارگون و وسواسی، زنی در کما، دوستی خیالی، خواهر خبیث و راوی ای که نمی توان به او اعتماد کرد.

در "من گاهی دروغ می گویم" می خوانیم:
اسم من امبر رینولدز است. سه چیز است که باید درباره من بدانید:
1. من در حالت کما هستم.
2. شوهرم دیگر مرا دوست ندارد.
3. بعضی اوقات دروغ می گویم.

امبر در بیمارستان بیدار می شود. او نمی تواند حرکت کند. او نمی تواند صحبت کند. او نمی تواند چشمانش را باز کند. او می تواند صدای همه افراد اطراف خود را بشنود، اما آنها نمی دانند. امبر به یاد نمی آورد که چه اتفاقی افتاده است، اما او حدس می زند که شوهرش ارتباطی با این موضوع داشته باشد. متناوبا بین حال حاضرش که فلج شده است، هفته قبل از حادثه، و یک سری از خاطرات کودکی از بیست سال پیش در حال تفکر است. این شخصیت هیجان انگیز روانشناختی درخشان در "من گاهی دروغ می گویم" می پرسد: اگر اعتقاد داشته باشید که چیزی حقیقت دارد، آیا آن چیز واقعا یک دروغ است؟

کتاب من گاهی دروغ می گویم


ویژگی های کتاب من گاهی دروغ می گویم

نامزد دریافت جایزه ی بهترین رمان معمایی گودریدز سال 2018

آلیس فینی
آلیس فینی نویسنده و روزنامه نگار سابق بی بی سی است. اولین رمان او، "من گاهی دروغ می گویم"، جزو پرفروش ترین های بین المللی نیویورک تایمز بود. این اثر به بیش از بیست زبان ترجمه شده است و توسط الن دژنرس و برادران وارنر با بازی سارا میشل گلار در یک سریال تلویزیونی ساخته شده است.آلیس در لندن و سیدنی زندگی کرده است و اکنون در حومه سوری ساکن شده است و در آنجا با همسر و سگش زندگی می کند. دومین رمان او با عنوان "من می دانم تو کیستی" در بهار 2019 منتشر می شود.
نکوداشت های کتاب من گاهی دروغ می گویم
همه داستان های هیجان انگیز روانشناختی با شما را گیج می کنند، این همان چیزی است که انتظار داریم، اما آلیس فینی با این داستان هوشمندانه و قانع کننده قدمی فراتر گذاشته است.
Amazon Review

این اثر یک داستان هیجان انگیز واقعی است.
Goodreads Review

قسمت هایی از کتاب من گاهی دروغ می گویم (لذت متن)
نانا همیشه می گفت که در هر صورت کتابها دوستان بهتری از انسان ها هستند. او می گفت که اگر به کتاب ها اجازه دهید، آنها می توانند شما را به هرجایی ببرند، و فکر می کنم درست می گفت.

همه ما از پوست و گوشت ساخته شده ایم، و در نهایت همه ما به گرد و غبار تبدیل می شویم. بهتر است که تا می توانیم بدرخشیم.

بعضی افراد از بیرون خوشحال به نظر می رسند و اگر شما بتوانید که خوب گوش کنید و نگاه می کنید، می بینید که در درون شکسته اند.