کتاب من گاهی دروغ می گویم

Sometimes I lie
کد کتاب : 11932
مترجم :
شابک : 978-6222010393
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 390
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2017
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

گاهی دروغ می گویم
Sometimes I lie
کد کتاب : 16119
مترجم :
شابک : 978-6008537953
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 334
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب من گاهی دروغ می گویم اثر آلیس فینی

کتاب «گاهی دروغ می گویم» رمانی نوشته ی «آلیس فینی» است که نخستین بار در سال 2017 وارد بازار نشر شد. «امبر رینولدز»، مجری یک برنامه ی رادیویی، یک روز پس از کریسمس در بیمارستانی در لندن به کما رفته است. بدنش واکنشی نشان نمی دهد اما ذهنش همچنان هوشیار است و در تلاش برای این که بفهمد چه اتفاقی برایش افتاده است: آیا این اتفاق ارتباطی با همسرش «پال» دارد، یا با خواهر کوچکترش «کلر» که ممکن است رابطه ای پنهانی با «پال» داشته باشد؟ و مرد مرموزی که مخفیانه به اتاقش در بیمارستان می رود، چه کسی است؟ همزمان با گذر روزها و بازگشت سیل خاطرات—هم خاطرات چند هفته ی اخیر و هم خاطرات دورانی عجیب در یازده سالگی او—به تدریج آشکار می شود که داستان «امبر»، مخاطره آمیزتر از چیزی است که به نظر می رسد.

کتاب من گاهی دروغ می گویم


ویژگی های کتاب من گاهی دروغ می گویم

نامزد دریافت جایزه ی بهترین رمان معمایی گودریدز سال 2018

از کتاب های پرفروش نیویورک تایمز

آلیس فینی
آلیس فینی نویسنده و روزنامه نگار سابق بی بی سی است. اولین رمان او، "من گاهی دروغ می گویم"، جزو پرفروش ترین های بین المللی نیویورک تایمز بود. این اثر به بیش از بیست زبان ترجمه شده است و توسط الن دژنرس و برادران وارنر با بازی سارا میشل گلار در یک سریال تلویزیونی ساخته شده است.آلیس در لندن و سیدنی زندگی کرده است و اکنون در حومه سوری ساکن شده است و در آنجا با همسر و سگش زندگی می کند. دومین رمان او با عنوان "من می دانم تو کیستی" در بهار 2019 منتشر می شود.
نکوداشت های کتاب من گاهی دروغ می گویم
An insanely twisty thriller.
تریلری فوق العاده پر پیچ و خم.
Entertainment Weekly Entertainment Weekly

Fans of psychological thrillers will enjoy this ambitious debut.
طرفداران داستان های تریلر روانشناختی، از این اثر نخست بلندپروازانه لذت خواهند برد.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

A serpentine tale of betrayal, madness, and murder.
داستانی مارپیچ درباره ی خیانت، جنون، و قتل.
Publishers Weekly Publishers Weekly

قسمت هایی از کتاب من گاهی دروغ می گویم (لذت متن)
سعی می کنم تمام چیزهایی که اطرافم را احاطه کرده تصور کنم. توی بخش نیستم؛ اینجا برای بخش زیادی ساکت است. درون سردخانه هم نیستم. می توانم تنفسم را احساس کنم. هر بار که اکسیژن شش هایم را پر می کند، درد خفیفی در سینه ام می پیچد.

تنها صدایی که می شنوم، صدای خفه ی دستگاه هایی است که بی تفاوت کنار گوشم بوق می زنند، تنها همدم من در این دنیای نامرئی که به طرز عجیبی آرامم می کند. شروع به شمردن بوق ها می کنم، در ذهنم جمعشان می کنم و می ترسم صدایشان قطع شود و نمی دانم اگر این اتفاق بیفتد، معنایش چیست.

زمان به آهستگی از هر چهار دیوار چکه می کند و گودال هایی از لجن و کثافت می سازد که به زودی مرا غرق خواهد کرد. تا آن موقع، من در فضای بی نهایتی می مانم که در آن، توهم به عقد واقعیت درآمده. این تنها کاری است که می کنم، هستم و برای چیزی که نمی دانم چیست، انتظار می کشم.