کتاب باشگاه مشت زنی Fight Club


  • قیمت : ۱۸,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
  • تنها 1 عدد از این کتاب باقی مانده

معرفی کتاب باشگاه مشت زنی اثر چاک پالانیک

مینا دامغانیان مینا دامغانیان

اولین قانون رمان باشگاه مشت زنی این است که نباید درباره ی رمان باشگاه مشت زنی با کسی حرفی زد. چاک پالانیک در اولین رمانش، خود را به عنوان خیال پردازترین طنزپرداز معاصر مطرح کرد. راوی منزوی رمان باشگاه مشت زنی، پس از آشنایی با تایلر دردن، شغل کسل کننده ی خود را رها می کند. تایلر، مردی جوان و اسرارآمیز، و برگزارکننده ی مسابقات غیرقانونی مشت زنی در زیرزمین میخانه ها است. هر آخر هفته، در زیرزمین ها و محوطه های پارکینگ، مردانی جوان با شغل های آبرومندانه، کفش ها و لباس های خود را درآورده و تا جایی که توانش را دارند، با دستان خالی و برهنه با هم مبارزه می کنند. پس از آن، با چشم هایی کبود و دندان هایی شکسته، دوباره به کارهای خود باز می گردند، با این تفاوت که بعد از حضور در باشگاه، حس می کنند توانایی انجام هر کاری را دارند. رمان باشگاه مشت زنی، اختراع و ابداع یک پیش خدمت رستوران، و نابغه ای شرور و طغیان گر به اسم تایلر دردن است؛ و این تازه شروع نقشه های او برای انتقام از دنیایی است که در آن، مهر و شفقت انسان ها فقط به گروه های حمایت از سرطانی ها تعلق دارد و نه به چیز دیگر. رمان باشگاه مشت زنی، اثری بسیار درخشان و بدیع است که هسته و مرکز دنیای مدرن را به معرض دید همگان می گذارد.

خرید و معرفی کتاب خواندنی باشگاه مشت زنیمشخصات کتاب باشگاه مشت زنی
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-362-737-9
تعداد صفحه :232
سال انتشار شمسی :1395
سال انتشار میلادی :1996
سری چاپ :6

ویژگی ها کتاب باشگاه مشت زنی

برنده ی جایزه ی اورگان بوک برای بهترین رمان سال 1997

فیلمی بر اساس این کتاب، با همین عنوان و به کارگردانی دیوید فینچر، در سال 1999 ساخته شده است

نکوداشت های کتاب باشگاه مشت زنی
Caustic, outrageous, bleakly funny, violent and always unsettling.
گزنده، آشوب ناک، با طنزی تلخ، خشن و نفس گیر در همه ی لحظات.
Publishers Weekly Publishers Weekly

A powerful and brilliant novel.
رمانی قدرتمند و درخشان.
Booklist Booklist

An astonishing debut.
به عنوان اولین اثر، بسیار خیره کننده.
Seattle Times

بخش هایی از کتاب باشگاه مشت زنی (لذت متن)
من دلم نمی خواست بزنمش ولی تایلر قانعم کرد. گفت که دوست ندارد بدون زخم بمیرد و اینکه دیگر از تماشای مشت زنی حرفه ای ها خسته شده و دوست دارد بیشتر درباره ی خودش بداند.

شاید خودسازی جواب نباشد. شاید جواب، خودویرانگری باشد.

بعد از اینکه یک شب را در باشگاه مشت زنی می گذرانید، صدای دنیای واقعی در گوشتان پایین می آید. دیگر هیچ چیز کفرتان را در نمی آورد. حرفتان حجت است. حتی اگر بقیه قانون شکنی کنند یا سین جیم تان کنند، باز هم اعصابتان خرد نمی شود. در باشگاه مشت زنی، آدم ها همان نیستند که در دنیای واقعی هستند.