سلاخ خانه شماره پنج

Slaughterhouse-Five

  • قیمت : ۱۷,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: یوبانیوبان
نویسنده:
مترجم: طاهره عباسی

معرفی کتاب سلاخ خانه شماره پنج اثر کورت ونه گات

کتاب سلاخ خانه شماره پنج، رمانی علمی تخیلی نوشته ی کورت ونه گات است که اولین بار در سال 1969 انتشار یافت. این رمان که اثری کلاسیک به حساب می آید، یکی از برجسته ترین کتاب های ضد جنگ در جهان است. داستان این اثر به بمباران جنجال برانگیز شهر درِسدِن آلمان، و شخصیتی به نام بیلی پیلگریم می پردازد که سفرهایش در زمان، بازتاب دهنده ی سفر اسطوره وار همه ی ما در طول زندگی برای یافتن معنی و مفهوم است. کتاب سلاخ خانه شماره پنج به شکلی فوق العاده جذاب و بدیع به ترس ها و تجربیات جنگ جهانی دوم می پردازد و به عنوان تأثیرگذارترین و محبوب ترین اثر کورت ونه گات شناخته می شود. یکی از مهمترین اتفاقات این داستان به یاد ماندنی، جان به در بردن بیلی پیلگریم در زمان اسارت از بمباران شهر درسدن است؛ رویدادی که در زندگی خود ونه گات نیز به وقوع پیوست و همین نکته، رگه های خودزندگی نامه ای به این رمان بخشیده است.

کتاب سلاخ خانه شماره پنج


ویژگی های کتاب سلاخ خانه شماره پنج

جزو لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز

فیلمی بر اساس این کتاب در سال 1972 ساخته شده است.

مشخصات کتاب سلاخ خانه شماره پنج
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-600-95384-8-5
تعداد صفحه :232
سال انتشار شمسی :1395
سال انتشار میلادی :1969
سری چاپ :1
نکوداشت های کتاب سلاخ خانه شماره پنج
Very tough and very funny.
بسیار سرسختانه و بسیار سرگرم کننده.
New York Times New York Times

Poignant and hilarious.
گزنده و فوق العاده خنده دار.
Boston Globe Boston Globe

Splendid art.
یک اثر هنری باشکوه.
Life

بخش هایی از کتاب سلاخ خانه شماره پنج (لذت متن)
بلندگو گفت: «به سفینه خوش آمدید آقای پیلگریم. سوالی هست؟» بیلی لب هایش را لیسید. کمی فکر کرد و سرانجام پرسید: «چرا من؟» «این سوال بسیار زمینی است آقای پیلگریم. چرا شما؟ اگر این طور باشد چرا ما؟ بدین ترتیب اصلا می توانید «چرا هر چیز دیگری؟» را نیز مورد پرسش قرار دهید. زیرا این لحظه صرفا وجود دارد. همین. آیا هیچ وقت یک ساس را که در کهربا به دام افتاده باشد، دیده اید؟ بله. می بینید آقای پیلگریم؟ همه اینجاییم. گرفتار در کهربای لحظه: چرا ندارد.»

مهمترین چیزی که در ترافالمادور یاد گرفتم این بود که وقتی کسی می میرد تنها به ظاهر مرده است. در زمان گذشته خیلی هم زنده است، بنابراین گریه و زاری مردم در مراسم تشییع جنازه بسیار احمقانه است. تمام لحظات گذشته، حال و آینده همیشه وجود داشته اند و وجود خواهند داشت... ما خیال می کنیم لحظات زمان مثل دانه های تسبیح پشت سر هم می آیند و وقتی لحظه ای گذشت، دیگر گذشته است اما این طرز فکر وهمی بیش نیست.

از میان چیزهایی که بیلی قدرت تغییر آن را نداشت، گذشته، حال و آینده بود.