بیمار انگلیسی

The English Patient

  • قیمت : ۱۹,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: سبزانسبزان

معرفی کتاب بیمار انگلیسی اثر مایکل اونداتیه

رمان بیمار انگلیسی، اثری از مایکل اونداتیه که موفق به کسب جایزه ی معتبر بوکر شده است، با زیبایی مثال زدنی و هوشمندی خاص خود، داستان زندگی به هم گره خورده ی چهار شخصیت با مشکلاتی فراوان را در خانه ای ایتالیایی در پایان جنگ جهانی دوم روایت می کند. این چهار شخصیت عبارت اند از: هانا، پرستاری خسته و درمانده؛ کاراواجو، دزدی زمین گیر و عاجز؛ کیپ، سربازی محتاط و هوشیار و در نهایت، رمان بیمار انگلیسی بی نام و نشانی که سه شخصیت ذکر شده را درگیر معمایی عجیب می کند. او مرد سوخته ای است که در اتاقی در طبقه ی بالایی خانه سکونت دارد و خاطراتش از عشق، خیانت و نجات جان آدم ها، مانند الماسی درخشان به کتاب، تلألو ویژه ای می بخشد. رمان بیمار انگلیسی، مخاطب را به سفری ناشناخته، چالش برانگیز، پیچیده و بسیار جذاب می برد و مانند جریان شگفت انگیز به فرزندی گرفته شدن کیپ توسط مردی انگلیسی و عجیب که مربی خنثی کردن بمب او نیز هست، داستان، در غافلگیر کردن خوانندگان خود هرگز شکست نمی خورد.

کتاب بیمار انگلیسی


ویژگی ها کتاب بیمار انگلیسی

برنده ی جایزه ی بوکر و جایزه ی گاورنر جنرال سال 1992

برنده ی جایزه ی کامن ولث سال 1993

فیلمی با همین عنوان، بر اساس این کتاب و به کارگردانی آنتونی مینگلا در سال 1996 ساخته شده که موفق به کسب اسکار شده است

مشخصات کتاب بیمار انگلیسی
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-600-117-111-4
تعداد صفحه :232
سال انتشار شمسی :1394
سری چاپ :1
بیشتر بخوانید

جایزه من بوکر، به نام بریتانیا به کام دنیا

جایزه ی بوکر از سال 1969 پایه گذاری شده و از همان آغاز، رسالت خود را معرفی و ترویج بهترین آثار داستانی در قالب رمان قرار داده است.

آینه ی تمام نمای زندگی بشر در ادبیات تاریخی

می توان گفت که هدف اصلی این ژانر، «زندگی بخشیدن به تاریخ» از طریق ساختن داستان هایی درباره ی گذشته یا یک دوره ی تاریخی خاص است.

5 دلیل برای خواندن رمان‌های عاشقانه‌‌ و تأثیر آن بر زندگی

اگر همیشه با دیده ی شک و تردید به رمان های عاشقانه و طرفداران آن نگریسته اید و علت محبوب بودن این ژانر، کنجکاوی تان را برانگیخته است، با این مقاله همراه شوید

نکوداشت های کتاب بیمار انگلیسی
A rare and spellbinding web of dreams.
زنجیره ای نادر و مسحورکننده از رویا و تخیل.
Time Time

Sensuous, mysterious, rhapsodic, it transports the reader to another world.
پرشور، رازآلود، حماسی، کتاب مخاطب را به دنیایی دیگر می برد.
San Francisco Chronicle San Francisco Chronicle

Mr. Ondaatje [is] one of North America's finest novelists.
اودانتیه، یکی از بهترین نویسندگان آمریکای شمالی است.
Wall Street Journal Wall Street Journal

بخش هایی از کتاب بیمار انگلیسی (لذت متن)
سراسر جنگ با بیماران بی شماری سروکار داشت و سعی کرده بود نقش پرستار را برای هر کدام به خوبی ایفا کند. «این یکی رو نجات خواهم داد. مردن او تقصیر من نبود.» این ها جملاتی بودند که در طی جنگ و جابه جایی از این منطقه به آن شهر در ذهنش زمزمه می کرد. از اربینو، آنگیاری، مونترچی، و تا فلورانس و کمی دورتر تا ساحل پیزا هر روز این حرف ها از خاطرش می گذشت.

در بیمارستان پیزا برای اولین بار، بیمار انگلیسی را ملاقات کرد. مردی بدون صورت. پوستی پریده به رنگ آبنوس. تمام برگه های هویتش در آتش سوخته بود. بر قسمت هایی از صورت و بدن سوخته اش، جوهر مازو ریخته بودند تا سلول های حفاظتی پوست قوی تر شود. دور چشم هایش هم لایه ای ضخیم از ویوله دوژانین گذاشته بودند. نشانه ای توی صورتش نبود تا کسی او را بشناسد.

زن، لحظه ای از کار باغچه دست می کشد و به دوردست ها خیره می شود. می تواند دگرگونی هوا را حس کند. تندبادی با سر و صدای زیاد، در آسمان می پیچد و سروهای بلند را تکان می دهد. زن از تپه بالا می رود و به سمت خانه می پیچد. وقتی از چینه ی کوتاه آجری بالا می رود، خیسی اولین قطرات باران را روی بازوهای برهنه اش حس می کند. از ایوان خانه رد می شود و به هال می رسد. در آشپزخانه توقف نمی کند، نگاهی گذرا می اندازد و از آن می گذرد.