کتاب تریستان و تونیو کروگر

Tonio Kröger
کد کتاب : 188
مترجم :
شابک : 978-964-369-800-3
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 175
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1903
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : ---

نویسنده ی کتاب جایزه ی نوبل ادبیات سال 1929

فیلمی با همین عنوان، بر اساس این کتاب و به کارگردانی رولف تی یر در سال 1964 ساخته شده است

معرفی کتاب تریستان و تونیو کروگر اثر توماس مان

رمان تریستان و تونیو کروگر، جایگاه ویژه ای در رشد هنری و روحی نویسنده ی اثر، توماس مان داشته است و بسیاری از جنبه های زندگی و کاری او را پوشش می دهد: دوگانگی در اصل و نسب، تنفر از نظم و قواعد و تأثیر فیلسوفانی چون شوپنهاور و واگنر بر ابتدای راه نویسندگی مان. کتاب، داستان زندگی مردی را از زمان مدرسه تا بزرگسالی پی می گیرد. تونیو، فرزند یک تاجر اهل شمال آلمان و با مادری اهل جنوب و مستعد در هنر، ویژگی های هر دو طرف خانواده اش را به ارث برده است. او در زمان کودکی، احساسات متضادی را در رابطه با افراد بورژوا تجربه می کند، به طوری که از نظر بینش و فکر، خود را برتر از آن ها دانسته ولی به سرخوشی ساده لوحانه شان حسادت می ورزد. تونیو در بزرگسالی به نویسنده ای معروف در جنوب آلمان تبدیل شده اما همچنان، این احساسات متضاد رهایش نمی کنند. بخشی از این مسائل و درگیری های ذهن، با سفر او به شمال کشور و دیدن شهر کودکی اش حل می شوند. تونیو در آن جا با مجرمی فراری اشتباه گرفته شده و همین اتفاق، باعث ایجاد تغییری شگرف در نگرش او نسبت به زندگی می شود.

کتاب تریستان و تونیو کروگر

توماس مان
توماس مان در روز ۶ ژوئن ۱۸۷۵ در شهر لوبک آلمان متولد شد. پدر او، بازرگان غلات بود که بعدها به مقام سناتوری شهر لوبک هم رسید. توماس از جانب مادر، یک رگه ی پرتغالی داشت. تحصیلاتش را تا ۱۹ سالگی در لوبک گذراند و پس از مرگ پدرش همراه خانواده اش راهی مونیخ شد. در آنجا وارد یک شرکت بیمه شد و توانست نخستین اثر خود، افتاده ها، را به پایان برساند. در همان زمان، وارد دانشگاه مونیخ شد و رشته های تاریخ و ادبیات و اقتصاد سیاسی را دنبال کرد.در سال ۱۸۹۷ همراه برادرش به رم رفت و در همان سال کتاب بودنبروک ها ...
نکوداشت های کتاب تریستان و تونیو کروگر
Mann combines life and art in his writing.
مان، زندگی و هنر را در آثارش ترکیب می کند.
Yale Modernism

A fascinating read.
داستانی خیره کننده.
Gutenberg

A fantastic work of art.
یک اثر هنری شگفت انگیز.
Britannica Britannica

قسمت هایی از کتاب تریستان و تونیو کروگر (لذت متن)
کسی که بیشتر عشق می ورزد، در موضع ضعف قرار داشته و محکوم به رنج است.

شما هنرمند ها من را بورژوا خطاب می کنید، و بورژواها قصد دستگیری من را دارند... نمی دانم کدام یکی احساس بدتری در من ایجاد می کند.

چیزی که آن ها در جهالت خود نمی توانند بفهمند این است که یک انسان موقر، سالم و شریف، هیچ وقت نویسندگی، بازیگری و آهنگسازی نمی کند.