کتاب نه من و آمد و رفت

Collected shorter plays
دو نمایشنامک

  • 25 % تخفیف
    قیمت : 3,000 | 2,250 تومان

  • موجود
  • انتشارات: مشکی مشکی
    نویسنده:
مشخصات کتاب نه من و آمد و رفت
مترجم :
شابک : 978-964876522-9
قطع : جیبی
تعداد صفحه : 32
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1980
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 23 آبان

معرفی کتاب نه من و آمد و رفت اثر ساموئل بکت

شخصیت های بکت در نمایشنامک هایش انسان هایی جدا شده از هویت انسانی خود هستند که در آن واحد هم گوینده اند و هم به گفته های خود گوش می سپارند.

شاید عنوان نمایشنامک «نه من» که در مقابل مفهوم روان شناختی من به عنوان یک شخصیت ثبات یافته و جامعه پذیر انسانی قرار می گیرد بتواند گویای این رویکرد بکت به انسان باشد. نه من کسی است که با مرور گذشته ی خود از لحظه ی تولد تا ۷۰ سالگی می کوشد معنایی برای مجموعه ی ناکامی ها، ایمان، شک و ناسازگاری های خود با جهان بیابد. گذشته ای که با بی ثباتیش از او به جای «من» یک «نه من» ساخته است که امروز حتا در سن و جنسیت خود نیز تردید دارد.

سه شخصیت آمد و رفت نیز به شکل مشابهی بی هویت اند با این تفاوت که این سه هویت را در بازیابی یگانگی از دست رفته میان خود جست وجو می کنند. یعنی این بار پرسش بکت از تعریف من در قیاس با من های بیرون از من است.

کتاب نه من و آمد و رفت

ساموئل بکت
ساموئل بارکْلی بکت، زاده ی ۱۳ آوریل ۱۹۰۶ و درگذشته ی ۲۲ دسامبر ۱۹۸۹، نمایشنامه نویس، رمان نویس و شاعر ایرلندی بود. او در سال ۱۹۶۹ به دلیل «نوشته هایش - در قالب رمان و نمایش - که در فقر [معنوی] انسان امروزی، فراروی و عروج او را می جوید»، جایزه ی نوبل ادبیات را دریافت نمود.خانواده اش پروتستان بودند. پدرش ویلیام، مادرش ماریا و برادرش فرانک نام داشتند. دوره ی ابتدایی را در زادگاهش سپری کرد و به واسطه ی علاقه اش به زبان فرانسه، در رشته ی ادبیات و زبان فرانسه ادامه تحصیل داد و در سال ۱۹۲۷ با درجه ی...