سیلماریلیون

The Silmarillion

  • قیمت : ۴۹,۵۰۰ تومان
  • قیمت برای شما : ۳۹,۶۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب سیلماریلیون اثر جی. آر. آر. تالکین

رمان سیلماریلیون، داستان آفرینش دنیا و آغاز عصر بدوی است و شخصیت هایی از مجموعه ی ارباب حلقه ها مانند الروند و گالادریل در آن حضور دارند و ایفای نقش می کنند. سیلماریل های سه گانه، جواهراتی هستند که توسط فئانور، باهوش ترین و بااستعدادترین فرد در بین الف ها، ساخته شده اند. درون این سه جواهر، نور دو درخت والینور، قبل از نابودی خود دو درخت به دست اولین ارباب تاریکی، محصور شده است. مدت ها بعد از این اتفاق، نور محافظت شده ی والینور امکان ادامه ی بقا را فقط در سیلماریل ها پیدا کرد، اما این سه جواهر به چنگال ارباب تاریکی، مورگوث، افتادند؛ او این جواهرات را در تاج پادشاهی ای قرار داد که در قلعه ی نفوذناپذیر آنگباند در شمال سرزمین میانه مورد حراست شدید قرار داشت. رمان سیلماریلیون، افسانه ی شورش فئانور و هم پیمانانش بر ضد خدایان، تبعیدشان از والینور، بازگشت آن ها به سرزمین میانه و جنگی خون بار و قهرمانانه علیه بزرگترین دشمن این شخصیت ها است.

کتاب سیلماریلیون


ویژگی ها کتاب سیلماریلیون

برنده جایزه ی لوکس برای بهترین رمان فانتزی

23 هفته جزو لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز.

مشخصات کتاب سیلماریلیون
نوع جلد :گالینگور
قطع :پالتویی
تعداد صفحه :625
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :1977
شابک :978-964-334-266-1
سری چاپ :5
بیشتر بخوانید

خالق ارباب حلقه ها، ارباب ادبیات فانتزی

شهرت تالکین بیش از همه، مدیون دو اثر «هابیت» (1937) و «ارباب حلقه ها» (1945 تا 1955) است؛ اما او خالق تعدادی رمان دیگر و کتاب های کودک نیز هست.

نکوداشت های کتاب سیلماریلیون
Magnificent
باشکوه
Washington Post Washington Post

The creation story of Tolkien's magical world.
داستان آفرینش دنیای جادویی تالکین.
School Library Journal School Library Journal

A work of power, eloquence, and noble vision.
اثری قدرتمند، فصیح و با بینشی بدیع.
Wall Street Journal Wall Street Journal

بخش هایی از کتاب سیلماریلیون (لذت متن)
پنبه ها می رقصند و او روبانی در موهایش دارد و چون در بسترش افتادم گل سرخی بر کفش او نقاشی شده بود می توانستم خستگی رویا را درچشمانش ببینم و سردی ستاره ها را در دستانش حس کنم و هنگامیکه به شانه های او تکیه کردم چون ماه افتاد و من احساس کردم پروانه های رنگارنگ از سبد آرزوهایم به پرواز در آمدند.

آنک ارو، آن یکتا که در آردا او را ایلوواتار می نامند؛ و او نخست آینور را آفرید، قدسیان را، که ثمره اندیشه اش بودند، و با او بودند پیش از آن که چیزهای دیگر در وجود آید. و او با آنان سخن گفت، نغمه های آهنگ را بر ایشان خواندن گرفت؛ و آینور در برابر وی خواندند، و او شاد بود. امّا زمانی دراز هر یک به تنهایی می خواندند، یا فقط تنی چند با هم، و باقی به آهنگ گوش می سپردند؛ چرا که هر یک تنها آن بخش از اندیشه ایلوواتار را درمی یافتند که خود نشأت گرفته از آن بودند، و با فهم برادران خویش می بالیدند، امّا به آهستگی. باری همچنان که به هم گوش می سپردند به تفاهمی ژرف تر رسیدند، و هم صدایی و همسازی شان فزون گشت.

و اولوه به اوسه متوسل گشت، امّا اوسه نیامد، زیرا والار روا نمی داشتند که کسی به جبر نولدور را از گریز باز دارد. امّا اوئی نن بر دریانوردان تله ری گریست؛ و دریا خشمگین بر ضد کشندگان بالا آمد، چنان که بسیاری از کشتی ها در هم شکستند و آنان که در کشتی نشسته بودند، غرق شدند. ماجرای خویشاوندکشی در آلکوئالونده به تفصیل در سوگنامه ای به نام نولدولانته، سقوط نولدور، آمده است، مرثیه ای که ماگلور آن را پیش از آن که گم شود، سروده.