کتاب ناشناس

The Village of Stepanchikovo
کد کتاب : 14010
مترجم :
شابک : 978-9643639242
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 542
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1859
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب ناشناس اثر فئودور داستایفسکی

دانشجوی جوان سرگئی الکساندرویچ که با احضار عموی ثروتمندش سرهنگ یگور رستانف به کشور فراخوانده شده است ، به ناگاه خود را در یک دیوانه خانه ی وحشتناک می یابد چرا که او به زودی می بیند که عموی مهربان و خوش قلب او کاملا تحت تسلط یک شبه روشنفکر متظاهر به نام اپیسکین است، شارلاتانی که خود شیرینی مادر یگور را می کند و اکنون تمام خانواده را روی انگشت خود می چرخاند. سرگئی با تماشای تئاترهای پوچ این مستبد در مدت چهل و هشت ساعت انفجاری ، به طور فزاینده ای عصبانی می شود تا اینکه در آخر احساس می کند که مجبور است کاری کند. رمان ناشناس با اکتشاف و سیاحت در طنز قانع کننده ی این استبداد کوچک ، لذت خود را در پوچی های وحشی زندگی نشان می دهد و در این مسیر حتی با گوگول نیز رقابت می کند. همچنین این بینش جذاب به پیدایش شخصیت ها و موقعیت های بسیاری از رمان های بعدی بزرگ داستایوفسکی ، از جمله ابله ، شیاطین و برادران کارامازوف می انجامد.

داستایوفسکی این رمان را در زمان تبعید و زیر فشار سانسور می نویسد بنابراین پشت ظاهر ساده ی آن ، رمانی سرشار از تمثیل ها و استعاره هاست که به وضعیت روسیه در آن زمان اشاره می کند.

کتاب ناشناس

فئودور داستایفسکی
فئودور میخایلاویچ داستایوفسکی، زاده ی ۱۱ نوامبر ۱۸۲۱ و درگذشته ی ۹ فوریه ی ۱۸۸۱، نویسنده ی مشهور و تأثیرگذار روس بود. پدر داستایفسکی پزشک بود و از اوکراین به مسکو مهاجرت کرده بود و مادرش، دختر یکی از بازرگانان مسکو بود. او در ۱۸۳۴ همراه با برادرش به مدرسه ی شبانه روزی منتقل شدند و سه سال آن جا ماندند. داستایفسکی در پانزده سالگی مادر خود را از دست داد. او در همان سال امتحانات ورودی دانشکده ی مهندسی نظامی را در سن پترزبورگ با موفقیت پشت سر گذاشت و در ژانویه ی ۱۸۳۸ وارد این دانشکده شد. در تابستا...