شازده کوچولو

The Little Prince

مشخصات شازده کوچولو
مترجم :
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-351-013-1
تعداد صفحه :103
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1943
سری چاپ :41
زودترین زمان ارسال :5 فروردین

مشخصات شازده کوچولو
مترجم :
قطع :وزیری
نوع جلد :زرکوب
شابک :978-964-431-085-0
تعداد صفحه :110
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :1943
سری چاپ :1
زودترین زمان ارسال :17 فروردین

معرفی کتاب شازده کوچولو اثر آنتوان دو سنت اگزوپری | ایران کتاب

رمان شازده کوچولو، یک داستان تمثیلی اخلاقی، خودزندگی نامه ای معنوی و رمانی تأثیرگذار است که بیش از هرکتاب دیگری از فرانسه به زبان های دیگر ترجمه شده است. این اثر با جذابیتی پایان ناپذیر، داستان پسرکی را تعریف می کند که محیط امن سیاره ی کوچکش را به منظور سفر در جهان هستی و آموختن پیچ و خم های رفتار بزرگترها ترک می کند و در طول این سفر، ملاقات های شگفت انگیزی نصیبش می شود. سفر اودیسه وار شخصیت اصلی داستان، با ماجراجویی در سیاره ی زمین به اوج خودش می رسد. رمان شازده کوچولو که در سال 1943 در نیویورک به رشته ی تحریر درآمد، خیلی زود به پدیده ای عالمگیر در دنیای ادبیات تبدیل شد. این رمان به یاد ماندنی ، داستانی فلسفی با ارزش هایی انسانی است که بیش از 70 سال از نسلی به نسل دیگر در جای جای دنیا منتقل شده است. رمان شازده کوچولو، نمادی از توسعه ی پایدار، سفیر صلح جهانی و مدافع حقوق کودکان در دنیای بزرگترها است.

کتاب شازده کوچولو


ویژگی های کتاب شازده کوچولو

جزو فهرست ۱۰۰ کتاب قرن لوموند

وزیری با قاب سخت (انتشارات کارنامه)

نکوداشت های کتاب شازده کوچولو
This starry prince has delighted readers for more than six decades.
این شاهزاده ی ستاره پوش بیش از شش دهه است که مخاطبین را به وجد می آورد.
bn.com

This is an outstanding book for an adolescent to take into adulthood, for an adult who knew it and loved it, or for anyone who has never known it.
این اثر کتابی فوق العاده است برای نوجوانانی که به بزرگسالی وارد می شوند، برای بزرگترهایی که آن را می شناختند و به آن عشق می ورزیدند یا برای هر کسی که هیچ وقت آن را نشناخته است.
Children's Literature

A lovely story...which covers a poetic philosophy.
داستانی دوست داشتنی که فلسفه ای شاعرانه در بر دارد.
New York Times Book Review New York Times Book Review

قسمت هایی از کتاب شازده کوچولو (لذت متن)
اگر به آدم بزرگ ها بگویید یک خانه ی قشنگ دیدم از آجر قرمز که جلو پنجره هاش غرق شمعدانی و بامش پر از کبوتر بود، محال است بتوانند مجسمش کنند. باید حتما به شان گفت یک خانه ی صد میلیون تومنی دیدم تا صداشان بلند بشود که: وای چه قشنگ! یا مثلا اگر به شان بگویید: «دلیل وجود شهریار کوچولو این که تودل برو بود و می خندید و دلش یک بره می خواست و بره خواستن، خودش بهترین دلیل وجود داشتن هر کسی است.» شانه بالا می اندازند و باتان مثل بچه ها رفتار می کنند! اما اگر به شان بگویید: «سیاره ای که ازش آمده بود اخترک ب612 است.» بی معطلی قبول می کنند و دیگر هزار جور چیز ازتان نمی پرسند. این جوری اند دیگر. نباید ازشان دلخور شد. بچه ها باید نسبت به آدم بزرگ ها گذشت داشته باشند.

برای من تو هم مثل هزاران پسربچه ی دیگه ای هستی که در این دنیا زندگی می کنن و من هیچ نیازی به تو ندارم. برای تو هم من مثل هزاران روباه دیگه ی این دنیا هستم. اگر من اهلی بودم، ما به هم نیاز داشتیم. به نظر من، تو در تمام جهان منحصر به فردی و من هم باید در تمام جهان منحصر به فرد باشم.

شازده کوچولو: این راز منه. خیلی سادست؛ تو فقط با قلبت می تونی چیزی را به درستی ببینی؛ چیزی که واقعیه با چشم دیده نمی شه.