مرغ دریایی

The Seagull

مشخصات مرغ دریایی
مترجم :
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-600-253-246-6
تعداد صفحه :116
سال انتشار شمسی :1395
سال انتشار میلادی :1896
سری چاپ :1
زودترین زمان ارسال :7 فروردین

مشخصات نمایشنامه مرغ دریایی
مترجم :
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :1895
سری چاپ :9
تعداد صفحه :80
شابک :9789649652412
زودترین زمان ارسال :7 فروردین

  • قیمت : ۱۲,۰۰۰ تومان

  • وضعیت : موجود
  • انتشارات: قطره قطره
    نویسنده:
مشخصات مرغ دریایی
مترجم :
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :1895
سری چاپ :14
تعداد صفحه :128
شابک :9789643412715
زودترین زمان ارسال :7 فروردین

معرفی کتاب مرغ دریایی اثر آنتون چخوف | ایران کتاب

کتاب مرغ دریایی، نمایشنامه ای نوشته ی آنتون چخوف است که نخستین بار در سال 1896 انتشار یافت. این نمایشنامه ی کلاسیک و فوق العاده پرطرفدار، برشی از زندگی در مناطق روستایی روسیه در اواخر سده ی نوزدهم است. شخصیت های به یاد ماندنی این داستان، هرکدام به نوعی از زندگی خود ناراضی هستند؛ برخی در طلب عشق هستند، برخی در طلب موفقیت و بعضی از آن ها هم آرزوی رسیدن به نبوغ هنری و خلق آثاری جاودان را در سر می پرورانند. با این وجود، به نظر می رسد که هیچ کدام به رضایت و خوشبختی دست نخواهند یافت. بسیاری از منتقدین عقیده دارند که نمایشنامه های چخوف، داستان-محور نیستند و در عوض، پژوهشی درباره ی شخصیت ها هستند که برای ایجاد حالتی به خصوص در خواننده طراحی شده اند. برخی از منتقدین بر این عقیده اند که کتاب مرغ دریایی، نمایشنامه ای تراژیک درباره ی انسان هایی است که خوشبختی را لمس نخواهند کرد و بعضی دیگر نیز، آن را هجویه ای تاریک می دانند که نادانی بشر را به سخره می گیرد.

کتاب مرغ دریایی


ویژگی های کتاب مرغ دریایی

جزو پرفروش ترین کتاب ها و رمان های ایران

فیلم هایی بر اساس این کتاب در سال های مختلف ساخته شده است.

نکوداشت های کتاب مرغ دریایی
A wonderful and complex drama of hopes, dreams, and love.
نمایشنامه ای شگفت انگیز و پیچیده درباره ی امید، آرزو و عشق.
Amazon Amazon

The first of the four major plays by Anton Chekhov.
اولین اثر در میان چهار نمایشنامه ی برجسته ی آنتون چخوف.
Loyal Books

One of the most beloved plays of the 20th century.
یکی از محبوب ترین نمایشنامه های قرن بیستم.
Indiegogo

قسمت هایی از کتاب مرغ دریایی (لذت متن)
نینا: «چه دنیای عجیبی! نمی دانید چقدر نسبت به شما حسادت می کنم! سرنوشت انسان ها چقدر با هم فرق دارد! گروهی به سختی وجود گمنام و یکنواخت خود را به پایان می برند. آن ها همه مثل هم اند، همه بدبختند؛ ولی گروهی دیگر - مثلا شما- در هر یک میلیون، یک نفر مثل آن هاست. زندگیشان متنوع، پر از شکوه و درخشندگی است. شما خوشبختید.» تریگورین: «من خوشبختم! نه... شما از شهرت و خوشبختی، از درخشندگی و زندگی متنوع حرف می زنید؛ ولی برای من تمام این کلمات زیبا، مثل غذای لذیذی است که هرگز طعم آن را نچشیده ام. شما خیلی جوان و ساده اید.»

نینا: «زندگی شما عالی است!» تریگورین: «چه چیزش واقعا عالی است؟ من باید فورا بروم و بنویسم. معذرت می خواهم، نمی توانم پیش شما بمانم. به قول معروف شما انگشت روی نقطه ی حساس گذاشته اید. کم کم دارم دچار هیجان می شوم، حتی کمی هم ناراحت شده ام؛ ولی بگذارید ادامه بدهیم؛ از زندگی عالی و درخشان من صحبت کنیم... بسیار خوب، از کجا شروع کنیم؟»

وقتی یک نفر شب و روز جز به ماه به هیچ چیز دیگر فکر نکند، کم کم یک خیال ثابت، تمام زندگیش را دربرمی گیرد. من هم برای خودم یک ماه دارم، شب و روز گرفتار یک فکر ثابتم: این که باید بنویسم، باید بنویسم، باید... هنوز یک داستان را تمام نکرده دومی را شروع می کنم، بعد سومی را، چهارمی را، بدون وقفه می نویسم. با عجله پست می کنم، باز می نویسم، نمی توانم طور دیگری بنویسم. از شما می پرسم کجای این زندگی عالی و درخشان است؟ زندگی پوچی است!