کتاب دلبند Beloved


  • قیمت : ۲۸,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب دلبند اثر تونی موریسون

مینا دامغانیان مینا دامغانیان

رمان دلبند، شاهکار بی چون و چرای موریسون است که با ظرافتی خاص، همه ی ویژگی های قلم این نویسنده را دربردارد: نثر زیبا، اتفاقات شگفت انگیز، شخصیت های به یادماندنی و تنش های نژادی. این رمان مسحورکننده که تمرکز خود را معطوف به پرتگاه و جهنم زندگی بردگان کرده است، تاریخ را به داستانی به استواری افسانه های کهن، و به دل نشینی یک لالایی تبدیل می کند. شخصیت اصلی رمان دلبند به اسم ست، برده زاده ای است که به اوهایو فرار می کند، اما با گذشت هجده سال، او همچنان نتوانسته آزادی و رهایی خود را به دست آورد. ست خاطرات بسیار زیادی از سوییت هوم دارد؛ مزرعه ی زیبایی که در آن، اتفاقات ترسناک و مخوف بی شماری افتاده بود. روح بچه ی ست، در خانه ی جدید او سرگردان است؛ کودکی که بدون اسم مرد و تنها یک کلمه بر سنگ قبرش نقش بسته است: رمان دلبند. رمان دلبند، که سرشار از شاعرانگی گزنده و حس تعلیق است، موفقیتی برجسته برای نویسنده ی برنده ی جایزه ی نوبل، یعنی تونی موریسون به حساب می آید.

خرید و معرفی کتاب خواندنی دلبندمشخصات کتاب دلبند
قطع :رقعی
شابک :978-964-6194-89-2
تعداد صفحه :405
سال انتشار شمسی :1394
سال انتشار میلادی :1987
وزن :390
سری چاپ :5

ویژگی ها کتاب دلبند

برنده ی جابزه ی پولیتزر سال 1988

فیلمی با همین عنوان، بر اساس این کتاب و به کارگردانی جاناتان دم در سال 1998 ساخته شده است

بیشتر بخوانید

رئالیسم جادویی، ژانری برآمده از دنیای سحرآمیز واقعیت ها

رئالیسم جادویی، ژانر فوق العاده جذاب و محبوبی است که از دل جهان بینی سحرآمیز مردم آمریکای لاتین به دنیای ادبیات وارد شده است.

نکوداشت های کتاب دلبند
A masterwork. . . . Wonderful.
یک شاهکار... شگفت انگیز.
Los Angeles Times Los Angeles Times

A triumph.
یک موفقیت.
New York Times Book Review New York Times Book Review

A brutally powerful, mesmerizing story.
داستانی بسیار استوار و مسحورکننده.
People People

بخش هایی از کتاب دلبند (لذت متن)
روی ساحل رودخانه، در خنکای یک شب تابستانی، دو زن زیر بارشی از نقره ی آبی فام مبارزه کردند. آن ها اصلا انتظار دیدن دوباره ی یک دیگر را در این دنیا نداشتند و در آن لحظه همه چیز برایشان بی تفاوت بود. ولی آن جا، در آن شب تابستانی، در میان سرخس های آبی رنگ با همکاری یک دیگر کار شایسته و خوبی انجام داده بودند.

اگر قراولی از آن جا می گذشت با دیدن آن دو زن بدون آتش و بی جا و مکان و همراهی خلاف قانون یک زن برده و زن سفیدی با پاهای برهنه و موهای آشفته که نوزادی 10 دقیقه ای را لای لباس هایشان پیچیده بودند، آن ها را ریشخند می کرد.

آزاد کردن خودت یک مسئله بود، و ادعای مالکیت بر آن خود آزاد شده، مسئله ای دیگر.