کتاب دلبند

Beloved
کد کتاب : 131
مترجم :
شابک : 978-964-6194-89-2
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 405
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1987
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 9
زودترین زمان ارسال : 7 مهر

دلبند
Beloved
کد کتاب : 11925
مترجم : مرجان مثنوی
شابک : 9786008632122
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 224
سال انتشار شمسی : 1397
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب دلبند اثر تونی موریسون

رمان دلبند، شاهکار بی چون و چرای موریسون است که با ظرافتی خاص، همه ی ویژگی های قلم این نویسنده را دربردارد: نثر زیبا، اتفاقات شگفت انگیز، شخصیت های به یادماندنی و تنش های نژادی. این رمان مسحورکننده که تمرکز خود را معطوف به پرتگاه و جهنم زندگی بردگان کرده است، تاریخ را به داستانی به استواری افسانه های کهن، و به دل نشینی یک لالایی تبدیل می کند. شخصیت اصلی رمان دلبند به اسم ست، برده زاده ای است که به اوهایو فرار می کند، اما با گذشت هجده سال، او همچنان نتوانسته آزادی و رهایی خود را به دست آورد. ست خاطرات بسیار زیادی از سوییت هوم دارد؛ مزرعه ی زیبایی که در آن، اتفاقات ترسناک و مخوف بی شماری افتاده بود. روح بچه ی ست، در خانه ی جدید او سرگردان است؛ کودکی که بدون اسم مرد و تنها یک کلمه بر سنگ قبرش نقش بسته است: دلبند. رمان دلبند، که سرشار از شاعرانگی گزنده و حس تعلیق است، موفقیتی برجسته برای نویسنده ی برنده ی جایزه ی نوبل، یعنی تونی موریسون به حساب می آید.

کتاب دلبند


ویژگی های کتاب دلبند

برنده ی جابزه ی پولیتزر سال 1988

فیلمی با همین عنوان، بر اساس این کتاب و به کارگردانی جاناتان دم در سال 1998 ساخته شده است

تونی موریسون
تونی موریسون، زاده ی 18 فوریه ی 1931، نویسنده، فمینیست و استاد دانشگاه آمریکایی و برنده ی جایزه ی ادبی نوبل ۱۹۹۳ است که آثارش به خاطر فضای حماسی، دیالوگ های زنده و تصویر کردن شخصیت های سیاهپوست آمریکایی مشهور هستند. او نخستین زن سیاهپوستی است که کرسی ای به نام خود در یکی از دانشگاه های بزرگ آمریکا (دانشگاه پرینستون) دارد. وی هم چنین، اولین زن سیاهپوست آمریکایی است که جایزه ی نوبل را دریافت کرده است.
دسته بندی های کتاب دلبند
نکوداشت های کتاب دلبند
A masterwork. . . . Wonderful.
یک شاهکار... شگفت انگیز.
Los Angeles Times Los Angeles Times

A triumph.
یک موفقیت.
New York Times Book Review New York Times Book Review

A brutally powerful, mesmerizing story.
داستانی بسیار استوار و مسحورکننده.
People People

قسمت هایی از کتاب دلبند (لذت متن)
روی ساحل رودخانه، در خنکای یک شب تابستانی، دو زن زیر بارشی از نقره ی آبی فام مبارزه کردند. آن ها اصلا انتظار دیدن دوباره ی یک دیگر را در این دنیا نداشتند و در آن لحظه همه چیز برایشان بی تفاوت بود. ولی آن جا، در آن شب تابستانی، در میان سرخس های آبی رنگ با همکاری یک دیگر کار شایسته و خوبی انجام داده بودند.

اگر قراولی از آن جا می گذشت با دیدن آن دو زن بدون آتش و بی جا و مکان و همراهی خلاف قانون یک زن برده و زن سفیدی با پاهای برهنه و موهای آشفته که نوزادی 10 دقیقه ای را لای لباس هایشان پیچیده بودند، آن ها را ریشخند می کرد.

آزاد کردن خودت یک مسئله بود، و ادعای مالکیت بر آن خود آزاد شده، مسئله ای دیگر.