درک یک پایان

The Sense of an Ending

  • قیمت : ۱۴,۵۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: قاصدک صباقاصدک صبا
نویسنده:

معرفی کتاب درک یک پایان اثر جولین بارنز

این رمان، داستان مردی میان سال را روایت می کند که در حال دست و پنجه نرم کردن با گذشته ای است که هرگز سابقا روی آن تفکر و تعمق نکرده است؛ تا اینکه صمیمی ترین دوستان کودکی اش، یکی از آن ها از گور و دیگری که همیشه و همه جا حضور دارد، با حس انتقام به زندگی او باز می گردند. تونی وبستر، شخصیت اصلی این رمان، در این فکر بود که با ساختن زندگی جدیدی برای خود، همه ی اتفاقات گذشته را پشت سر گذاشته است و زندگی مشترکش با طلاقی مسالمت آمیز و زندگی حرفه ای اش با بازنشستگی زودهنگام به سرانجام خوبی رسیده است. اما تونی با میراثی مرموز از گذشته روبرو می شود که او را وادار می سازد درباره ی چیزهای زیادی تجدید نظر کند؛ چیزهایی که او گمان می کرد در تمام این مدت به طور کامل فهمیده و درک کرده است. او همچنین مجبور می شود باورش را از ماهیت وجودی و جایگاه خود در جهان اصلاح کند. رمان درک یک پایان، رمانی بسیار جذاب با ژرفایی احساسی و روان شناختی خیره کننده است که خواننده را ترغیب می کند بدون زمین گذاشتن کتاب، بی وقفه داستان را دنبال کند.

کتاب درک یک پایان


ویژگی های کتاب درک یک پایان

برنده ی جایزه ی من بوکر سال ۲۰۱۱

برنده ی جایزه ی دیوید کوهن سال 2011

.عنوان این رمان، از کتابی با همین نام نوشته ی فرانک کرمود گرفته شده است.

مشخصات کتاب درک یک پایان
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :2011
شابک :978-600-5675-32-0
تعداد صفحه :176
سری چاپ :1
نکوداشت های کتاب درک یک پایان
Julian Barnes's Booker-longlisted novella is a meditation on ageing, memory and regret.
رمان کوتاه جولین بارنز، تفکری عمیق بر گذر عمر، خاطرات، افسوس و پشیمانی است.
Guardian Guardian

In it Julian Barnes reveals crystalline truths that have taken a lifetime to harden. He has honed their edges, and polished them to a high gleam.
در این [کتاب]،جولین بارنز بلورهایی از حقیقت را آشکار می سازد که به یک عمر زمان برای شکل گرفتن، نیاز دارند. او، این بلور ها را با صیقل دادن و صاف کردن، به درخششی چشم گیر می رساند.
New York Times New York Times

A harsh tale rich in humane resonances.
داستانی ناملایم با اغنای بسیار در [نشان دادن]بالا و پایین های زندگی انسان
Peter Kemp, The Sunday Times

بخش هایی از کتاب درک یک پایان (لذت متن)
وقتی که در دهه ی دوم زندگی ات هستی... می توانی کل زندگی کوتاه خود را به یاد آوری. اما بعدها، حافظه تبدیل به چیزی پر از وصله و پینه می شود.

این چیزی نیست که من واقعا دیدم، اما چیزی که درنهایت به خاطر می آوری، همیشه آن چیزی نیست که شاهدش بوده ای.

"ما در زمان زندگی می کنیم، زمان ما را نگه داشته و به ما شکل می دهد، اما من هیچوقت آن را به درستی درک نکرده ام. در ضمن من در مورد تئوری های مربوط به خمیدگی یا بازگشت آن، یا احتمال وجود زمان های موازی صحبت نمی کنم. نه، منظور من، زمان معمولی و هرروزه است که ساعت های مچی و دیواری از منظم گذشتن آن بر ما اطمینان حاصل می کنند.