کتاب سقوط The Fall


  • قیمت : ۹,۵۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب سقوط اثر آلبر کامو

مینا دامغانیان مینا دامغانیان

کتاب سقوط، رمانی فلسفی نوشته ی آلبر کامو است که برای اولین بار در سال 1956 انتشار یافت و آخرین اثر داستانی کامل شده ی این نویسنده ی فرانسوی به حساب می آید. داستان، در آمستردام می گذرد و دنباله ای از تک گویی های دراماتیک ژان باپتیست کلامنس در توصیف زندگی اش برای یک غریبه، آن را شکل داده است. کلامنس به شکلی اعتراف گونه، ماجرای موفقیتش به عنوان یک وکیل مدافع ثروتمند و پاریسی مورد احترام همکارانش را تعریف می کند. بحران و در نهایت «سقوط» کلامنس از جلال و جبروت گذشته اش، به گفته ی خود او، یادآور رمان سقوط آدم از باغ عدن است. این اثر، بن مایه هایی چون بی گناهی، حصر، عدم وجود و حقیقت را مورد واکاوی و کنکاش قرار می دهد. فیلسوف اگزیستانسیالیست، ژان پل سارتر در ستایش این اثر، آن را «احتمالا زیباترین و درک نشده ترین» کتاب کامو توصیف کرده است. کتاب سقوط، تلاشی است برای توضیح این که بشر چگونه قادر است چنین اعمال پلید و زشتی را در جهان مرتکب شود.

خرید و معرفی کتاب خواندنی سقوطانتشارات: نیلوفرنیلوفر
مترجم: شورانگیز فرخ
نویسنده: آلبر کامو آلبر کامو
مشخصات کتاب سقوط
قطع :رقعی
شابک :978-964-448-056-0
وزن :195
تعداد صفحه :168
سال انتشار شمسی :1393
سال انتشار میلادی :1956
سری چاپ :9

ویژگی ها کتاب سقوط

نویسنده ی کتاب برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1957

بیشتر بخوانید

آلبر کامو، قهرمان لذت بردن از سادگی های زندگی

در این مقاله سعی شده است با فلسفه و جهان بینی این نویسنده ی بزرگ و مبتکر آشنا شویم و علاوه بر آن، اطلاعات جالبی در مورد زندگی شخصی آلبر کامو نیز به دست آوریم.

نکوداشت های کتاب سقوط
An utterly fascinating book.
کتابی بسیار خیره کننده.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

A searing study of modern amorality.
پژوهشی گزنده درباره ی بی اخلاقی های مدرن.
Barnes & Noble

A wonderfully dark masterpiece.
شاهکاری تاریک و شگفت انگیز.
Artifice

بخش هایی از کتاب سقوط (لذت متن)
چه بسیار جنایت ها فقط برای این روی داده که عامل آن ها قادر به تحمل قصور خویش نبوده است.

من هرگز شب از روی پل نمی گذرم. این نتیجه ی عهدی ست که با خود بسته ام. آخر فکرش را بکنید که کسی خودش را در آب بیندازد. آن وقت از دو حال خارج نیست: یا شما برای نجاتش خود را در آب می افکنید و در فصل سرما به عواقب بسیار سختی دچار می شوید! یا او را به حال خود وامی گذارید. شیرجه های نرفته گاهی کوفتگی های عجیبی به جا می گذارد.

جنایت همواره در قسمت جلوی صحنه جا دارد، اما جنایتکار فقط چند لحظه ای خود را می نمایاند تا بی درنگ جایش را به دیگری واگذارد.