کتاب در انتظار گودو

Waiting for Godot
و چند نمایش نامه دیگر
کد کتاب : 30159
مترجم :
شابک : 978-9644311055
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 386
سال انتشار شمسی : 1399
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 17 آذر

معرفی کتاب در انتظار گودو اثر ساموئل بکت

ساموئل بکت نمایشنامه نویس، داستان نویس و شاعر اهل ایرلند است. آثار بکت اغلب بی پروا و مینی مالیستی اند. او در آثارش وضعیت انسان مدرن را با سبکی که کاملا منحصر به خودش نمایش می دهد. طنزی در آثار او نهفته است که فلاکت بار بودن وضیت انسانی را دوچندان می کند. گرچه ژانربندی آثار او غیرممکن است اما بسیاری آثارش را تراژدی-کمدی می دانند. زبان بکت در آثارش، چه نمایشی و چه داستانی زبانی کاملا مینی مالیستی است که طفره نمی رود و هر آن چه لازم است از طریق واژگان منتقل می شود. هرچند این نوع زبان گاه خواندن و فهم آثار این نویسنده ی بزرگ را دشوار می کند. او به هر دو زبان انگلیسی و فرانسه می نوشت.
نمایش در انتظار گودوی بکت را متعلق به جریانی به نام ابزورد یا پوچ گرایی در ادبیات نمایشی و تئاتر می دانند. جریایی که خود بکت با نوشتن این نمایشنامه آن را بنیاد گذاشت. ساموئل بکت در سال 1969 موفق به دریافت جایزه ی نوبل بخاطر نوشتن به نمایشنامه و رمان در فرمی جدید و نشان دادن فقر فزاینده ی انسان مدرن شد.
کتاب در انتظار گودو و چند نمایشنامه ی دیگر مجموعه ای از هشت نمایشنامه ی نوشته ی بکت است. در این مجموعه، نمایشنامه های در انتظار گودو، دست آخر، همه ی افتادگان، خلواره، آخرین نوار کراپ، چه روزهای خوشی، بازی، و آره جو قرار گرفته اند.
کتاب در انتظار گودو و چند نمایشنامه های دیگر رت نجف دربابندی ترجمه کرده است.

کتاب در انتظار گودو

ساموئل بکت
ساموئل بارکْلی بکت، زاده ی ۱۳ آوریل ۱۹۰۶ و درگذشته ی ۲۲ دسامبر ۱۹۸۹، نمایشنامه نویس، رمان نویس و شاعر ایرلندی بود. او در سال ۱۹۶۹ به دلیل «نوشته هایش - در قالب رمان و نمایش - که در فقر [معنوی] انسان امروزی، فراروی و عروج او را می جوید»، جایزه ی نوبل ادبیات را دریافت نمود.خانواده اش پروتستان بودند. پدرش ویلیام، مادرش ماریا و برادرش فرانک نام داشتند. دوره ی ابتدایی را در زادگاهش سپری کرد و به واسطه ی علاقه اش به زبان فرانسه، در رشته ی ادبیات و زبان فرانسه ادامه تحصیل داد و در سال ۱۹۲۷ با درجه ی...