ربه کا

Rebecca

  • قیمت : ۵۵,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: جامیجامی

معرفی کتاب ربه کا اثر دافنه دوموریه

داستان این رمان در مونته کارلو و با خواستگاری غیرمنتظره ی مردی جذاب و بی پروا به اسم ماکسیم دو وینتر از قهرمان زن کتاب آغاز می شود. این دختر که در کودکی یتیم شده و به عنوان یک خدمتکار زندگی می کرده است، از شانسی که در خانه اش را زده، بسیار خوشحال است و به سختی می تواند این اتفاق را باور کند. اما زمانی که قدم در ویلای ییلاقی ماکسیم می گذارد، متوجه می شود که همسر سابق و فقید شوهرش، سایه ای بزرگ بر زندگی آن ها خواهد افکند،مصیبتی ادامه دار که در زیر قبر، زندگی شان را تهدید به نابودی می کند. عروس جوان داستان که چیز زیادی از همسرش نمی داند، با ورود به این عمارت بزرگ، به شکلی عجیب به درون زندگی همسر اول دو وینتر کشیده می شود؛ زنی زیبا به اسم ربه کا که یادش پس از مرگ، برای لحظه ای هم فراموش نشده است... اتاق هایش دست نخورده است، لباس هایش آماده ی پوشیده شدن و خدمتکار شرورش[خانم دانورس]همچنان وفادار و آماده به خدمت. شخصیت اصلی این رمان با دلهره و نگرانی نسبت به اتفاقات پیرامون، جستجوی خود را برای فهمیدن سرنوشت واقعی ربه کا و راز های ماندرلی آغاز می کند.

کتاب ربه کا


ویژگی های کتاب ربه کا

برنده ی جایزه ی ملی کتاب آمریکا برای داستان سال 1938

فیلمی با همین عنوان، بر اساس این کتاب به کارگردانی آلفرد هیچکاک در سال 1940 ساخته شده که برنده ی جایزه ی اسکار بوده است.

مشخصات کتاب ربه کا
نوع جلد :گالینگور
قطع :رقعی
تعداد صفحه :608
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1938
شابک :978-964-5620-59-0
سری چاپ :11
نکوداشت های کتاب ربه کا
Addictive and breathtaking. Its blending of melodrama and subtlety is ingenious.
اعتیادآور و مهیج. تلفیق ملودارم با لطافت و باریک بینی در این کتاب، بسیار مبتکرانه است.
Independent Independent

Excellent . . . Perfect . . . Mastery from surprise to surprise.
شگرف...ممتاز... چیره دستی در همه ی غافل گیری ها.
Newsweek Newsweek

This chilling, suspenseful tale is as fresh and readable as it was when it was first written.
این حکایت دلهره آور و پرتعلیق، تازگی و جذابیت خود را از زمان نوشته شدن تا به حال حفظ کرده است.
Daily Telegraph Daily Telegraph

بخش هایی از کتاب ربه کا (لذت متن)
دیشب در عالم رویا دیدم که بار دیگر به ماندرلی پای نهاده ام. در نظرم چنین جلوه می کرد که در مقابل دروازه ی آهنین کاخ ایستاده ام و به طرف گذرگاه پرپیچ و خم آن نگاه می کنم. در بسته بود و انبوه شاخه های درختان راه را پنهان ساخته بود. چند دقیقه متحیر ایستادم و به فکر فرو رفتم: چشمم به قفل بزرگ در و زنجیر قطور آن افتاد که با گذشت روزگار کاملا زنگ زده بود. چند بار در عالم خواب دربان را صدا کردم و چون جوابی به گوشم نرسید، اطمینان پیدا کردم که قصر متروک و خالی از سکنه است.

کاش اختراعی بود که خاطرات را مانند عطر در شیشه جمع می کرد و هیچ وقت هم خشک و کهنه نمی شد. و زمانی که به آن نیاز بود، می شد در شیشه را باز و دوباره آن لحظه را زندگی کرد.

خوشحالم که تب اولین عشق، فقط یک بار اتفاق می افتد. چون شاعران هرچه هم که بگویند، هنوز هم یک تب و بار مسئولیت است.