ناطور دشت

The Catcher in the Rye

مشخصات کتاب ناطور دشت
مترجم :
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-600-176-093-8
تعداد صفحه :231
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1951
سری چاپ :7
زودترین زمان ارسال :31 فروردین

جزو فهرست 100 کتاب قرن لوموند

جزو لیست برترین رمان های انگلیسی گاردین

این کتاب با عنوان ناطور دشت نیز منتشر شده است

معرفی کتاب ناطور دشت اثر جی. دی. سلینجر | ایران کتاب

قهرمان/راوی کتاب ناتور دشت، پسری نیویورکی و شانزده ساله به نام هولدن کالفیلد است. او در شرایطی خاص، مدرسه اش در پنسیلوانیا را ترک گفته و سه روز را به صورت مخفیانه در نیویورک می گذراند. هولدن به شکل خارق العاده ای، هم بسیار ساده و هم بسیار پیچیده است و این موضوع، صدور نظری قطعی درباره ی این شخصیت و داستانش را عملا غیرممکن می کند. شاید تنها چیزی که می توان با اطمینان درباره ی هولدن گفت این است که او با علاقه ای وافر و حتی گاهی اوقات زیاده از حد، به زیبایی پا به این دنیا گذاشته است. نقطه نظرهای گوناگونی در این رمان به چشم می خورند: کودکان، بزرگترها و افراد نادیده گرفته شده؛ اما همان طور که انتظار می رود، افکار هولدن، شیواترین و به یاد ماندنی ترین نقطه نظر موجود در رمان است. این رمان کلاسیک از جی. دی. سلینجر که برای اولین بار در سال 1951 به چاپ رسید، به زیبایی تمام، بیانگر خشم ها و سرکشی های دوران نوجوانی است. ناتور دشت، در تمامی لیست های برترین آثار ادبی دنیا جایی همیشگی داشته و از تأثیرگذارترین آثار نوشته شده در قرن بیستم است. این کتاب، به خاطر بیان بی پرده و صریح تمامی افکار یک نوجوان، بارها باعث به وجود آمدن جنجال های مختلفی در طول زمان شد و در دهه های 1950 و 1960، هر پسر نوجوانی بی صبرانه دوست داشت که این کتاب را بخواند.

کتاب ناطور دشت

نکوداشت های کتاب ناطور دشت
Truly one of America's literary treasures.
به راستی یکی از گنجینه های ادبی آمریکا.
Barnes & Noble

The Catcher in the Rye has captured the attention of readers for decades.
ناتور دشت، برای دهه هاست که توجه مخاطبین را به خود جلب کرده است.
Thoughtco

It captures the essence of the eternal teenage experience of alienation.
این اثر، سرشت تجربه ی بی پایان بیگانگی در نوجوانان را به تصویر می کشد.
Amazon Amazon

قسمت هایی از کتاب ناطور دشت (لذت متن)
همه اش مجسم می کنم چندتا بچه ی کوچیک دارن تو یه دشت بزرگ بازی می کنن، هزار هزار بچه ی کوچیک و هیچ کی هم اونجا نیس، منظورم آدم بزرگه، غیر من. منم لبه ی یه پرتگاه خطرناک وایسادم و باید هر کسی رو میاد طرف پرتگاه بگیرم، یعنی اگه یکی داره می دوئه و نمی دونه کجا داره می ره من یه دفه پیدام می شه و می گیرمش. تمام روز کارم همینه. ناتور دشتم. می دونم مضحکه ولی فقط دوس دارم همین کار رو بکنم. با این که می دونم مضحکه.

چیزی که در مورد یه کتاب خیلی حال می ده اینه که وقتی آدم کتاب رو تموم می کنه دوس داشته باشه که نویسنده ش دوست صمیمی ش باشه و بتونه هر موقع دوست داره یه زنگی بهش بزنه.

بی نظیر: همون کلمه ایه که ازش متنفرم. خیلی قلابیه. هر بار که می شنومش نزدیکه تگری بزنم.